×

عنوان، موضوع یا کلمه‌ای که مدنظرتون هست رو وارد کنید:

چهار مشکل سینک آشپزخانه به همراه راه‌حل

مارس 16, 2022

بسته شدن آبراه

این یکی از مشکلات اصلی در استفاده از هر نوع آبراه است. این مشکل به خصوص در سینک های آشپزخانه به خاطر تجمع مواد غذایی ریز و خرده غذاها رخ می دهد و علاوه بر مسدود شدن راه عبور آب، باعث بوی بد و حتی جمع شدن حشرات می شود. برای برطرف کردن این مشکل، چند تاکتیک مختلف وجود دارد. اول باید سعی کنید و ببینید که آیا می توانید محل تجمع این خرده غذاها را پیدا کرده و مانع را برطرف کنید یا خیر. گاهی وقتها شاید یک تکه ماده غذایی کوچک راه را بسته باشد و بتوانید آن را بردارید.

اگر این کار جواب نداد، می توانید از ترکیبی از سرکه و جوش شیرین برای باز کردن آبراه وبرطرف کردن مانع استفاده کنید. در صورتی که نتیجه نگرفتید، محصولات شیمیایی که برای حل کردن این خرده مواد غذایی ساخته شده اند بهره ببرید. معمولا این کار جواب می دهد ولی تضمینی برای از بین رفتن و عبور کردن تمام این موانع نیست. در استفاده از این موادشیمیایی راه بازکن احتیاط کنید و اگر این راه هم جواب نداد، باید از کمک افراد متخصص بهره بگیرید.

فشار آب کم و گرفتگی شیر آب

اگر جریان آب از شیر آشپزخانه کم شده، باید بدانید که شیر آب سینک شما دچار گرفتگی شده است. این مشکلی است که خیلی از ما آن را نادیده می گیریم و یا حتی نمی دانیم که چه چیزی را باید چک کنیم. معمولا در اثر گذشت زمان، رسوب مواد معدنی از جمله کلسیم باعث گرفتگی پخش کننده ریز سر شیر آب می شوند. برای برطرف کردن این مشکل، کافی است که پخش کننده آب (صافی سرشیر) را از سر شیر آب باز کنید و آن را مقداری سرکه غوطه ور کنید و بگذارید شب تا صبح بماند. صبح می بینید که تمام رسوبها از بین رفته اند و دوباره می توانید پخش کننده را سرشیر قرار داده و مشکل شما حل می شود.

اما اگر مشکل حل نشد، شاید گرفتگی مربوط به بخش دیگری باشد. شیر آب سینک را از بخش پائینی اش که روی بدنه کابینت قرار دارد باز کرده و ببینید که آیا چیزی در مسیر جریان آب قرار گرفته یا نه. گرفتگی معمولا در مناطقی که آب سخت دارند بیشتر رخ می دهد. البته زمانی که بعد از مدت طولانی شیر آب سینک را باز کرده باشید هم ممکن است با این مشکل روبرو شوید. اگر مشکلتان حل نشد با فرد متخصص تماس بگیرید.

چکه آب از بخش پائینی سینک 

این می تواند نتیجه چکه آب از راه آب سینک باشد. این بخش در حقیقت همان بخشی است که زیر سینک و در داخل کابینت قرار دارد و آب از آن منطقه وارد آبراه فاضلاب می شود. شاید اتصالات این بخش شل شده باشد و یا به خوبی آب بندی نشده باشند. این قسمت از سینک، قسمت گرانی نیست و عوض کردنش هم کار سختی نیست.

نشتی شیر آب 

این اتفاق هم با جریان آب مرتبط است. باید چک کنید و ببینید که نشتی آب از کدام بخش است و مطمئن شوید که تمام چفت و بست ها سفت باشد. گاهی حتی وقتی که آب هم بسته است، باز هم روند چکه کردن متوقف نمی شود. اگر می خواهید شخصا مشکل را بررسی کنید، یادتان باشد که فلکه اصلی آب را ببندید. در اکثر مواقع، چکه و نشتی آب از بخش اتصال شیر به سینک است که راهکار آن تعویض حلقه اتصال شیر به سینک است.  اگر با این کار مشکلتان حل نشد، از یک فرد متخصص کمک بگیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *